TECHNOLOGIE

 

Užitý stavební systém Goopan, který se skládá ze sendvičových panelů, se u nás i v zahraničí využívá nejen pro stavbu rodinných domů, ale i komerčních budov. Rodinný dům je možné postavit již za 3-4 měsíce, a to v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu, který s sebou nese velmi nízké náklady na budoucí provoz.

Jednoduchý stavební prvek nové generace umožňuje stavbu difuzně otevřených dřevostaveb, které díky rekuperaci vzduchu zajišťují zdravé bydlení v domě, který „dýchá“.

Naší standardní, difuzně otevřenou skladbou, je Goopan DIFU, která je nejpoužívanější konstrukcí a obsahuje ji každá cenová nabídka na dům Goopan.

 


Skladba má difuzně otevřenou konstrukci a je složená z top materiálů, které jsou dnes k dostání na tuzemském trhu. Konstrukce umožňuje průchod vodních par směrem ven na externí stranu, zajišťuje dobré zvukově izolační vlastnosti stavby a velmi účinně brání úniku tepla. K jejím přednostem patří také velmi dobrá požární odolnost (REI, REW 45 DP 2; REI, REW 60 DP 3). Vnitřní plášť je ze sádrokartonových desek RigiStabil, které umožňují na jednu hmoždinku zavěsit zátěž až 80 kg.


Tato skladba vyniká hned na první pohled, díky použitým materiálům na bázi dřevěných vláken. Patří mezi velmi žádané konstrukce z dražšího stavebního systému. V konstrukci nejsou parozábrany ani silné fólie, ale používáme OSB desku. Tato skladba je ekologická, difuzně otevřená. K jejím přednostem také patří velmi dobrá požární odolnost (z vnitřní strany-REI 45; z vnější strany REI, REW 60). Vnitřní plášť je ze sádrovláknitých desek, které umožňují na jednu hmoždinku zavěsit zátěž až 80 kg.


Konstrukce OPTIMAL patří ke konstrukcím difuzně uzavřeným s nejdelší tradicí v naší výrobě. Tato konstrukce má oprimální cenu s optimálními vlastnostmi za použití velmi kvalitních izolačních materiálů a parotěsné folie. Má dobré zvukově izolační vlastnosti stavby, velmi účinně brání úniku tepla. Požární odolnost (REI, REW 45 DP2; REI, REW 60 DP 3). Jako jediná nabízí navíc možnost použití polystyrenu (fasádní zateplení) za účelem snížení pořizovacích nákladů.