Podlahové topení v dřevostavbě

Podlahové topení v dřevostavbě Podlahové topení v dřevostavbě

Podlahové vytápění se v poslední době stává velmi populárním a prakticky se stalo standardem nejen u dřevostaveb. Sálavý způsob vytápění je pro člověka pocitově nejpříjemnější. Nabízí lepší tepelnou pohodu, díky prostorovému rozložení teplot ve vytápěné místnosti. Jaký je princip podlahového vytápění? Jaké má výhody a pod jakou podlahu se nejvíce hodí?

 

 

Princip podlahového vytápění

Podlahové topení je v podobě teplovodního potrubí nebo elektrických topných rohoží, uloženo v podlaze. Teplo se z topných trubek šíří skrz roznášecí vrstvu (potěr) k povrchu podlahové krytiny. Z té se pak teplo šíří sáláním do prostoru místnosti. Teplý vzduch stoupá vzhůru a vy rovnoměrně vytápíte celý prostor. Povrch podlahy je vytápěn na 25 °C a teplota se směrem vzhůru mírně snižuje. Oproti tomu klasické radiátorové vytápění funguje na principu cirkulace vzduchu, což zapříčiní, že nejtepleji bude v horní části místnosti. Teplota pak postupně klesá až k podlaze. To pak zapříčiní, že vám bude zima od nohou a to sníží i vaší pocitovou teplotu. Princip a výhoda podlahového vytápění je naopak v tom, že máte teplo od nohou a můžete místnost vytápět na nižší teploty. Tím ušetříte na ročním vyúčtování za topení.

Podlahové vytápění je nejvhodnější volbou do dřevostavby

Dřevostavby jsou velmi dobře izolované a nedochází k tepelným ztrátám. U starších domů mnohdy dochází k únikům tepla, proto mnohdy ani samotné podlahové vytápění nestačí a musí se kombinovat s klasickým radiátorovým vytápěním. Oproti tomu dřevostavby úspěšně využijí veškerý tepelný potenciál. Podlahové vytápění navíc nevíří prach jako klasické radiátory, jelikož nedochází k cirkulaci teplého vzduchu po místnosti. 

Nevýhodou je dozajista vyšší pořizovací cena než u klasického vytápění. Náklady na topení jsou sice nižší, ale návratnost bude poměrně dlouhá. Dále můžete využít i chytrou regulaci s pomocí programovatelných termostatů, kdy dosáhnete úspory až 12%, což rozhodně stojí za to. Ale i tady platí, že byste si měli dát pozor na kvalitu provedení a rozhodně nešetřit na nesprávném místě. My se spoléháme na celoplošné vytápění HeatFlow.

Vytápění Heatflow

Podlahové topení v dřevostavbě

Vytápění Heatflow je systém, složený z mimořádně tenké jen 0,5 mm silné uhlíkové topné fólie. Heatflow vytváří komfortní, zdravé teplo, které sálá rovnoměrně z celé konstrukce. Je napájená z elektrické sítě 230V, ale oproti ostatním elektrickým topením je mnohem úspornější. Jedná se o patentovanou technologii, díky které je folie heatflow schopna velice efektivního přenosu energie do materiálu. Technologie dokáže prohřát okolní předměty, ale následně i celou konstrukci budovy, což zaručuje nejrychlejší dobu zátopu a levné topení. Poskytuje nejefektivnější akumulaci tepla s mnohaletou životností, bezporuchový a bezúdržbový provoz.

 

Jaká volba podlahy je u sálavého vytápění nejvýhodnější?

Čím menší bude mít podlaha tepelný odpor, tím je pro podlahové topení lepší. Nejlepší je tedy dlažba, případně betonová stěrka nebo linoleum. Vhodnou volbou pro podlahové vytápění je také oblíbená laminátová podlaha. Dřevěné a korkové podlahy mají vysoký tepelný odpor a jsou tedy pro podlahové vytápění nejméně vhodné.

Vyberte si z našeho katalogu

Kontaktujte nás

Vydejte se s námi na cestu ke zdravému bydlení

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.

Obchodní oddělení

Jsme tady pro vás

Veronika Havlová

Veronika Havlová
Obchodní manažer

Renata Zatkalová

Renata Zatkalová
Obchodní manažer

Žaneta Miženková

Žaneta Miženková
Obchodní manažer

Zdeněk Bárta

Zdeněk Bárta
Obchodní manažer

Dalibor Boehm

Dalibor Boehm
Obchodní manažer

Katalog domů GOOPAN

Prohlédněte si nové domy GOOPAN

Katalog GOOPAN

Stažení katalogu

Odesláním souhlasím, aby společnost Maverick Delta s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.